Było wiele momentów, kiedy zastanawiałam się czy opublikowanie tej książki ma sens.

Dlaczego spisałam wspomnienia Babci? Byś miał okazje drogi Czytelniku zatrzymać się.
Byś mógł zastanowić się nad tym, co naprawdę  ma znaczenie. Byś zrozumiał, że jest cos ważniejszego niż propaganda w wiadomościach. Miłość. Ludzka godność. Kręgosłup moralny.
One maja dużo większe znaczenie – są bazą dobrego życia.
Książka, która trzymasz w rękach, powstała też z konieczności przypominania o przeszłości.
Niektórzy ludzie chcą, by została wymazana z ich pamięci.
Tak jak nasza Babcia Janka, która przez całe swoje życie zmaga się z tym, co przeżyła, gdy była małą dziewczynką……..

……zapiski Babci uświadomiły mi, jak wiele skrajnych emocji codziennie jej towarzyszyło.

Tłumaczy, skąd miała w sobie tyle energii i tak głęboką wiarę.
Bardzo precyzyjnie opisała tamtejsze krajobrazy, codzienne życie i świąteczne zwyczaje.
Daje także świadectwo na siłę człowieka i jego nadludzką momentami odwagę….
Autorka
Kasia Karawiecka  

Mimo, że większości z nas wojna nie dotyczy (ja też tak myślałam) odkryłam coś zaskakującego. Wojna przechodzi z naszych przodków na nas. Bez naszej wiedzy – i bez naszej woli. Żebyśmy mogli poradzić sobie z bólem,  z którego nie zdajemy sobie sprawy (przecież wojna nie wydarzyła się, gdy żyliśmy) wpadamy w nałogi. Ba! Całe pokolenia wpadają i nie wiedzą czemu.

Odkryłam,  że gdy ktoś przeżyje niewyobrażalne i nie poradzi sobie z emocjami – trauma przechodzi na następne pokolenia. Pamiętajcie proszę,  że po wojnie nie było dostępu do sesji z psychologiami ani do żadnych terapii. Nie było literatury fachowej ani poradników czy szkoleń rozwojowych. Każdy radził sobie tak, jak umiał.

Szybko zakładano rodziny, rodziły się dzieci i trzeba było żyć… Z ogromnym bólem! Często mamy koszmary albo boimy się wyjść z domu, gdy obejrzymy horror.

Czego balibyście się kochani,  gdyby na Waszych oczach zgwałconoby Wasze dzieci, żonę,  gdybyście doświadczyli okrucieństwa,  które nie sposób opisać?
Jak poradzilibyście sobie z codziennym bólem, stratą i strachem? Jak wychowywalibyście swoje dzieci pamiętając o tym, kto i jak zamordował dzieci sąsiadki? Czy mówilibyście komukolwiek o zbrodniach, w które mało kto by uwierzył czy ukrywając ból,  który nawarstwiałby się tak bardzo, że jedynym sposobem to upicie się albo odurzenie innymi substancjami?

Opowieść Babci z miłością pomoże pożegnać wojnę,  która wciąż w nas siedzi i pozwoli poczuć wewnętrzny spokój.

Dzisiaj wszyscy żyjemy mediami społecznościowymi, bardziej zajmujemy się życiem innych niż swoim, dzisiaj wszyscy gdzieś biegniemy do przodu, każdy myśli o lepszym jutrze, a tak naprawdę nie mamy czasu spojrzeć wstecz, pomyśleć o sobie każdy z nas dzisiaj żyje Tym co piękne, materialne, tym co kolorowe, w tym pędzie życia zapominamy, o naszych bliskich, trudnej przeszłości, historii naszych rodziców, dziadków, czy pradziadków..

Już dziś zapraszam Cię do nabycia książki,

Janka, historia, której nie znacie

oraz na blog autorki:
Kasia Krawiecka Blogerka


która pozwoli Ci zapomnieć o bieżącym życiu, a która w długie jesienne wieczory przeniesie każdego do przeszłości, pozwoli nie Tylko się zrelaksować, ale przede wszystkim odzwierciedli tamte czasy, tamten okres, tamtych ludzi, dla których my wszyscy dzisiaj powinniśmy ściągnąć czapki z głów, czuć ogromną wdzięczność i doceniać jeszcze bardziej to co mamy…

Jeszcze tylko przez kilka dni masz szanse zakupić książkę w cenie 29.00 zł
Zapraszamy!

Janka – Historia, której nie znacie

Kasia Krawiecka Blogerka